News

No 2019. gada 5. līdz 10. oktobrim Latvijas transporta un loģistikas pārstāvji zem nozares vienojošā zīmola - VIA Latvia, devās uz Šanhaju - Jandzi upes deltas sirdi, Ķīnas finanšu centru, lai pirmo reizi piedalītos otrajā Ķīnas starptautiskajā importa izstādē.

Latvija pirmo reizi tika pārstāvēta otrajā Ķīnas starptautiskajā importa izstādē (China International Import Exhibition - CIIE) ar Nacionālo paviljonu, kurā tika demonstrētas tirdzniecības, tūrisma un transporta sadarbības iespējas.

Latvijas nacionālo paviljonu atklāja Latvijas Republikas  ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ķīnā Viņas Ekselence Maija Manika. Pēc atklāšanas godājamajiem viesiem un CIIE apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar VIA Latvia un tikties ar transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem.

Latvijas nacionālā paviljona VIA Latvia sadaļā, nozares uzņēmēju pārstāvji no Latvijas dzelzceļa, Rīgas, Ventspils ostām un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas iepazīstināja izstādes viesus ar transporta pakalpojumiem un risinājumiem, kā arī prezentēja preču piegādes priekšrocības uz un no trešajām valstīm izmantojot Latvijas multimodālo transporta koridoru.

Preču pārvadāšana caur Latviju ir efektīva, lietderīga un ekonomiska. Tāpēc Latvijas transporta uzņēmumi CIIE piedāvāja preču un vispārējo preču pircējiem, pārdevējiem un tirgotājiem apsvērt beramkravu, šķidru, ķīmisku, lauksaimniecības, pārtikas un saldētu preču pārvadāšanu caur Latviju.

Latvija aktīvi piedalās Ķīnas Josla un Ceļš iniciatīvā un Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu 17 + 1 sadarbības formātā. Šī sadarbība ir devusi taustāmus rezultātus transporta un loģistikas nozarē, kā rezultātā jau šobrīd Ķīna un Latvija ir savienota ar konteineru vilcieniem, gaisa kravas lidojumiem un konteineru kuģu līniju.

VIA Latvia pārstāvēja Latvijas Satiksmes ministrijas padomnieks Latvijas vēstniecībā Ķīnā, Latvijas dzelzceļš, LDZ Logistics, Rīgas un Ventspils brīvostas un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārstāvji.

VIA Latvia ir Latvijas transporta nozares vienojošs zīmols, kurš apvieno nozares galvenos spēlētājus, kuri, strādājot plecu pie pleca, nodrošina pasaules tirgiem kompleksus, drošus, ātrus un efektīvus preču pārvadājumus, distribūcijas un e-komercijas pakalpojumus.

Ķīnas starptautiskā importa izstāde ir pasaulē pirmā un lielākā nacionālā līmeņa importa izstāde, kas katru gadu notiek Šanhajā, Ķīnā. Šogad CIIE izstāde uzņēma delegātus no vairāk nekā 155 valstīm un 26 starptautiskām organizācijām, izstādē tika prezentēti vairāk nekā 64 valstu stendi un pārstāvēti vairāk nekā 3 800 uzņēmumi. Tiek lēsts, ka sešu dienu pasākumu apmeklēja vairāk nekā 500 000 vietējo un ārvalstu pircēju. CIIE kopīgi rīko Ķīnas Tirdzniecības ministrija un Šanhajas pašvaldības Tautas valdība.