News

2020. gada 5. septembrī Latvijas vēstniecība Ķīnā atklās VIA LATVIA digitālo stendu Ķīnas Starptautiskajā pakalpojumu tirdzniecības izstādē (China International Fair for Trade in Services - CIFTIS) Pekinā. VIA LATVIA divdimensiju un trīsdimensiju digitālais stends demonstrēs Latvijas transporta un loģistikas nozari un uzņēmumus, veicinot drošus, ātrus un efektīvus pakalpojumus un risinājumus kravu, t.sk. e-komercijas kravu pārvadāšanai, izplatīšanai caur Latviju.

Ķīna ir Latvijas lielākais preču un pakalpojumu divpusējās tirdzniecības partneris Āzijā. Būdama ģeogrāfiski vistuvāk esošā Eiropas Savienības valsts Ķīnas Tautas Republikai, Latvija ir ieinteresēta turpināt attīstīt tūrisma, tirdzniecības, transporta un loģistikas pakalpojumu tirdzniecību.

Latvija ar Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām piedāvā preču izplatīšanu 24 līdz 48 stundu laikā uz Ziemeļeiropu, Skandināviju un Rietumeiropu. Līdz šim, sadarbojoties ar VAS"Latvijas dzelzceļš", veiksmīgi noorganizēti vairāki konteineru vilcienu maršruti starp Ķīnu un Eiropu caur Latviju, savienojot Rīgu ar Jīvu (Yiwu), Urumči (Urumqi), Kašgaru (Kashi), Čendu (Chengdu), Vūhanu (Wuhan) un Sījānu (Xi’an). Tikmēr Rīgas Starptautiskā lidosta ir kļuvusi par vienu no vadošajiem reģionālajiem aviācijas centriem pasažieru plūsmu apkalpošanai Ziemeļeiropā, tai skaitā apkalpojot regulārus e-komercijas kravas čarterlidojumus no Ķīnas uz Eiropu, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un citām valstīm.

Latvijas Satiksmes ministrija ar VIA LATVIA konceptu, aktīvi veicina divpusējo un daudzpusējo sadarbību, lai piesaistītu ārvalstu investīcijas transporta un loģistikas infrastruktūras modernizēšanai un attīstībai, paplašinātu industriālos parkus ostu teritorijās, kā arī sadarbotos ar ārvalsts partneriem, organizējot piegādes ķēdes un multimodālu kravu piegādes caur Latviju.

Latvijas Satiksmes ministrija veido nozares politiku aviācijas, jūras, autoceļu un dzelzceļa pārvadājumu, kā arī pasta un elektronisko sakaru jomās. Satiksmes ministriju Latvijas vēstniecībā Ķīnā pārstāv nozares padomnieks Helmuts Kols. Lai iegūtu vairāk informāciju, lūdzu skatīt: www.sam.gov.lv un www.vialatvia.com

Ķīnas Starptautiskā pakalpojumu tirdzniecības izstāde (China International Fair for Trade in Services - CIFTIS) ir nacionāla līmeņa, starptautiska un visaptveroša pakalpojumu tirdzniecības izstāde Ķīnā, kura šogad notiek no 2020. gada 5. līdz 9. septembrim Pekinā. CIFTIS tiek pārstāvētas 12 pakalpojumu nozares, saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) tirdzniecības pakalpojumu definīciju, proti, uzņēmējdarbību, komunikāciju, celtniecību un ar to saistīto inženierzinātņu, preču izplatīšanas, izglītības, vides, finanšu, veselības un sociālo, tūrismu un ar ceļojumiem saistīto, atpūtu, kultūras un sporta, transporta un citi pakalpojumi. Vairāk informāciju var iegūt šeit: www.ciftis.org.cn.