News

Latvijas transporta dienas Ukrainā

Latvijas transporta dienu Ukrainā mērķis bija veicināt jaunas sadarbības iespējas un attīstīt Latvijas tranzīta nozari. Pasākuma programma no 30.augusta līdz 1.septembrim ietvēra tikšanos ar augstākā līmeņa valsts un pašvaldību amatpersonām, biznesa kontaktu veidošanu, starptautiskās izstādes un konferences Trans Expo Odessa 2021 apmeklējumu.

Sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru izstādē piedalījās Latvijas uzņēmēji.  kopējā VIA Latvia stendā.

Satiksmes ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Reimanis, atklājot transporta dienas uzsvēra: “Satiksmes ministrija kopā ar VAS Latvijas Dzelzceļš (LDz), ostām un nozari turpina piesaistīt jaunas kravas, strādāt pie kravu diversifikācijas, pie konteinerizācijas. Mēs meklējam iespējas veidot jaunas loģistikas ķēdes un Ukraina ir viens no tirgiem, kur redzam labu potenciālu sadarbībai. Vienlaikus, Latvijas transporta nozare var piedāvāt daudz plašāku pakalpojumu klāstu nekā tikai kravu tranzīts. Industriālā attīstība mūsu ostās dod iespējas piedāvāt plašākas attīstības iespējas, tostarp ražošanai brīvostu un Speciālo Ekonomisko zonu teritorijās, izmantojot nodokļu atvieglojumu priekšrocības. Ostas turpina attīstīt tūrisma jomu un pasažieru pārvadājumus, mums ir potenciāls attīstīt gan kruīza kuģu satiksmi, gan pasažieru prāmju pārvadājumus uz ostām. Tādēļ ir svarīgi turpināt attīstīt prioritātes - kravu diversifikāciju, konteineru un ro-ro kravu piesaisti, industrializācijas attīstību, investīciju piesaisti, plašāko loģistikas pakalpojumu attīstību, pasažieru pārvadājumus.”

Bez dalības izstādē, uzņēmēji apmeklēja Odesas ostu, tikās ar Odesas ostas un Odesas pilsētas administrācijas vadību.