News

9.-11.aprīlis "CHINA WESTERN INTERNATIONAL LOGISTICS EXPO 2019" Siaņa, Ķīna

9. – 11. aprīlī , Sijaņā, Ķīnā norisinājās 9. starptautiskajā loģistikas izstādē «CHINA WESTERN INTERNATIONAL LOGISTICS EXPO 2019». Latvijas Satiksmes ministrija un transporta nozares uzņēmēji piedalījās Siaņas loģistikas nedēļā, ko organizēja Ķīnas Sakaru un Transporta Asociācija. Viens no loģistikas nedēļas svarīgākajiem pasākumiem bija Starptautiskā loģistikas izstāde «CHINA WESTERN INTERNATIONAL LOGISTICS EXPO 2019», kurā Latvijas ostas un VAS Latvijas Dzelzceļš tika pārstāvēti ar vienoto stendu VIA LATVIA. Šogad izstādē Latvijai bija piešķirts goda viesa statuss.  Pasākuma ietvaros Rīgas brīvosta noslēdza sadarbības līgumu ar Kvingdao ostu Ķīnā. 

Kā atzīst “LDz loģistika” valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols, no līguma noslēgšanas starp Rīgas un Kvingdao ostām iegūs visi transporta un loģistikas nozares spēlētāji: “Pagājušā gada rudenī mēs transportējām kravu pa dzelzceļu tieši no Siaņas pilsētas uz Rīgas ostu.  Pēc šī līguma noslēgšanas mēs varam cerēt uz jaunām kravu plūsmām nākotnē.” 

Sadarbības līguma noslēgšanas mērķis ir veicināt partnerattiecības starp abām ostām tirdzniecībā, loģistikā un uzņēmējdarbībā. Tiek paredzēts stiprināt sadarbību un pieredzes apmaiņu tādās jomās kā ostu plānošana un attīstība, ostu vadība, informācijas tehnoloģijas, ekoloģiskie risinājumi un darbinieku apmācība. 

Pēc kravu apgrozījuma Kvingdao osta ir viena no desmit lielākajām ostām pasaulē. Pagājušajā gadā tā ieņēma 8. vietu pasaulē pēc konteinerkravu apgrozījuma. “Mums līdz šim nav bijušas partnerattiecības ar kādu no ostām šajā reģionā, tādēļ esmu pārliecināts, ka līguma noslēgšana ar Rīgas brīvostu var kalpot par labu sākumu produktīvai sadarbībai nākotnē,” ir pārliecināts Kvingdao ostas valdes priekšsēdētājs Li Fengli.