News

Lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Pateicoties veiksmīgai infrastruktūras attīstībai, Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" izaugsmei, konkurētspējīgai tarifu politikai un izmantojot ģeogrāfiskā stāvokļa priekšrocības, lidostas "Rīga" mērķis ir kļūt par reģionālu gaisa satiksmes centru Ziemeļeiropā.

Šis ambiciozais mērķis ir sasniedzams, nostiprinot un palielinot tiešo savienojamību no Rīgas, uzturot augstu transfēra pasažieru skaitu, piedāvājot pasažieriem mūsdienīgus pakalpojumus un augstu servisa līmeni, efektivizējot procesus, ieviešot inovācijas un veicinot aviācijas nozares attīstību, noturot un piesaistot augstas raudzes speciālistus.

Saskaņā ar lidostas “Rīga” darbības stratēģiju līdz 2027.gadam "Skrejceļš 2027" lidostas apgrozījums 2027.gadā plānots 77 miljonu eiro apmērā, bet kopējās investīcijas stratēģijas darbības periodā pārsniegs 247 miljonus eiro. Paredzēts līdz 2027.gadam sasniegt deviņus miljonus apkalpoto pasažieru un 48 500 tonnu aviācijas kravu gadā.  

Tāpat lidostas nākotnes stratēģija paredz attīstīt lidostas pilsētas konceptu, kas piedāvā ne tikai aviācijas pakalpojumus, bet veido biznesa ekosistēmas, nodrošina izcilus savienojumus un piedāvā jaunas iespējas gan iedzīvotājiem, gan ar aviācijas jomu tieši nesaistītas uzņēmējdarbības attīstībai.

Lidostas "Rīga" nākotnes pilsētas centrā būs lidostas jaunais pasažieru terminālis 30 000 kvadrātmetru platībā ar kapacitāti līdz 12 miljoniem pasažieru gadā, kas būs savienots ar "Rail Baltica" dzelzceļa staciju, veidojot vienotu un multimodālu transporta mezglu. Ap to tiks attīstīta lidostas biznesa pilsēta "RIX Airport City" ar viesnīcām, biroju centriem, loģistikas, aviācijas kravu un e-komercijas noliktavām, radot attīstības iespējas visdažādākā veida uzņēmējdarbībai un nodrošinot jaunas darbavietas.

2021. gadā lidostā "Rīga" apkalpoja 2,353 miljonus pasažieru, kas salīdzinājumā ar 2020.gadu ir pieaugums par 17%, taču salīdzinājumā ar pirmspandēmijas 2019.gada rādītājiem par 70% mazāk. 2019.gadā lidostā "Rīga" tika apkalpots līdz šim lielākais pasažieru skaits - 7,798 miljoni.

Vairāk par pasažieru pārvadājumiem un maršrutu attīstības iespējām uzzini www.flytoriga.com