News

2021. gada 21.- 24. septembrī Sanktpēterburgā, Krievijā, notika XVI Starptautiskais transporta koridoru attīstības forums un izstāde TRANSTEC 2021. Izstādē un forumā Latvijas transporta un loģistikas nozares un Satiksmes ministrijas pārstāvji piedalījās ar mērķi stiprināt sadarbību un attīstīt jaunas biznesa iespējas.

“Neraugoties uz to, ka dažādu iemeslu dēļ pēdējos gados vērojams kravu plūsmas no Krievijas samazinājums, Krievija joprojām ir un būs viens no galvenajiem Latvijas partneriem tranzīta jomā.  Nozare aktīvi strādā, lai rastu jaunas attīstības perspektīvas, kas ir daudz vairāk nekā tikai kravu tranzīts,” komentē Latvijas delegācijas vadītājs, Satiksmes ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Reimanis. Papildus dalībai biznesa forumā U.Reimanis tikās ar Latvijas-Krievijas Starpvaldību komisijas Transporta darba grupas Krievijas puses vadītāju Juriju Petrovu, lai apspriestu aktuālos sadarbības jautājumus un vienotos par nākamās Transporta darba grupas sēdes rīkošanu.

Latvijas transporta un loģistikas nozare pasākumā piedalījās ar zīmolu "VIA LATVIA”. Dalībnieku sastāvā ir VAS “Latvijas Dzelzceļš”, Rīgas brīvostas un Ventspils brīvostas pārstāvji.

Forums TRANSTEC tiek organizēts kopš 1994. gada, un tradicionāli tajā piedalās valsts institūciju, profesionālo asociāciju, zinātniski pētniecisko centru un transporta uzņēmumu pārstāvji. TRANSTEC ir apliecinājis sevi kā pasākums, kurā tiek veidots un uzturēts starptautisku B2B (“bizness biznesam”) ekspertu dialogs, kas veicina praktisku starptautisko sadarbību.

Ņemot vērā aktuālās tendences un nepieciešamību ieviest inovācijas, mūsdienīgas loģistikas un pārvaldes shēmas, formēt lielus multimodālos mezglus, kā arī nodrošināt drošus transporta sakarus, foruma tematika ir būtiski paplašināta. Šogad forumā iekļautas tādas tēmas kā dzelzceļa, autotransporta infrastruktūras, iekšējo ūdens ceļu attīstība un digitalizācija transporta nozarē.