News

Lidosta “Rīga” ir gaisa kravu pārvadājumu līderis Baltijā, piedāvājot multimodālus loģistikas risinājumus, kvalitatīvu servisu un izdevīgus sadarbības nosacījumus. Rīgas ģeogrāfiskā atrašanās vieta ir teicami piemērota kravu plūsmai starp austrumiem un rietumiem.

2021. gadā lidostas “Rīga” aviācijas kravu segments piedzīvoja stabilu izaugsmi. Kravu pārvadājumus uz un caur lidostu “Rīga” ne vien palielināja esošie pārvadātāji, bet, pandēmijas ietekmē strauji pieaugot e-komercijas apjomiem, ir izveidots jauns gaisa kravu savienojums starp Rīgu un Honkongu.

Uzņēmums DHL 2021. gadā lidostā pabeidza sava reģionālā sūtījumu apstrādes centra izveidi, savukārt nacionālo aviokompāniju “airBaltic” tika noslēgta vienošanās par jauna kravu centra izveidi lidostas “Rīga” teritorijā.

Turpinot darbu pie uzsāktajiem attīstības projektiem un piesaistot papildu investīcijas gaisa kravu apkalpošanas infrastruktūrā, lidostas “Rīga” mērķis ir  stiprināt savas pozīcijas kā reģiona aviācijas kravu apkalpošanas centram.

Lidostas “Rīga” darbības stratēģija līdz 2027.gadam "Skrejceļš 2027" paredz attīstīt lidostas biznesa pilsētas “RIX Airport City” konceptu ar viesnīcām, biroju centriem, loģistikas, aviācijas kravu un e-komercijas noliktavām, tostarp turpinot attīstīt kravu segmentu un veidojot “RIX Cargo City” par mūsdienīgu un augstākajiem nozares standartiem atbilstošu aviācijas kravu apkalpošanas centru. Līdz 2027. gadam paredzēts sasniegt 48 500 tonnu aviācijas kravu gadā.

Kopējais apkalpotais gaisa kravu apjoms 2021. gadā lidostā “Rīga” sasniedza 27,9 tūkstošus tonnu, kas ir par 20% vairāk nekā 2020. gadā un par 2% vairāk nekā 2019. gadā.