News

Šī gada 17. maijā  “Astanas Ekonomikas Foruma 2019” laikā  Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis Kazahstānas galvaspilsēta Nursultanā parakstīja sadarbības protokolu ar Kazahstānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos Transporta darba grupas Kazahstānas puses vadītāju, Rūpniecības un Infrastruktūras attīstības viceministru Beriku Kamalijevu.

Latvijas – Kazahstānas Transporta darba grupas vadītāji savstarpējās tikšanās laikā atzinīgi novērtēja līdzšinējo ilgstošo sadarbību autopārvadājumu un Eirāzijas tranzīta pārvadājumu jomā. Norādot uz šīs jomas pārvadājumu attīstības potenciālu, U. Reimanis informēja, ka 2018.gada novembrī organizēti divi testa konteinervilcienu maršruti no Ķīnas uz Latviju caur Kazahstānu. Abu valstu pārstāvji vienojās, ka prioritāri ir jāturpina strādāt ar jaunu savienojumu attīstīšanu pa dzelzceļu, kuru efektivitāti noteiks jau kopējā sadarbība.

Sarunās īpaši tika izcelta veiksmīgā sadarbība avio pārvadājumos, kā piemēru minot 2018 gadā atklāto airBaltic tiešo reisu Rīga-Almati.  Puses norādīja, ka avio pārvadājumu jomā sadarbība jāattīsta,  veicot ne tikai regulāros pasažieru pārvadājumus, bet jāstrādā arī pie aviācijas kravu maršrutu izstrādes starp Ķīnu, Kazahstānu un Latviju.

Nākamā Transporta Darba grupa notiks šī gada otrajā pusē, Kazahstānā

Tāpat U. Reimanis uzsvēra, ka plašāk jāattīsta sadarbība pasta pakalpojumu jomā, jo AS Latvijas Pasts ar savu infrastruktūru un modernajiem pasta piegādes risinājumiem ir ieinteresēts palielināt pasta pārvadājumu, to skaitā e-komercijas pārvadājumu apjomus no Āzijas valstīm.   

Ņemot vērā, ka “Astanas Ekonomikas Forums” šogad bija veltīts Eirāzijas reģiona cilvēkkapitāla, mobilitātes un ekonomiskās attīstības perspektīvām un izaicinājumiem, tā laikā izskanēja viedokļi, ka modernajā pasaule jābūt gataviem jauniem izaicinājumiem, kas saistīti ar urbānās vides, izglītības un tehnoloģiju attīstību un brīvu preču kustību.

Kā zināms, Kazahstāna spēlē būtisku lomu atrodoties Zīda ceļa krustpunktā, tamdēļ īpašs diskusiju panelis tika veltīts uzņēmējdarbības attīstībai un sadarbībai starp Zīda ceļa valstīm. Tās laikā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks uzsvēra, ka Latvija, kā Zīda ceļa dalībvalsts, ir gatava sadarboties dažādos globālos multimodāls loģistikas pakalpojumu projektos un dalīties ar zināšanām un pieredzi, lai vēl efektīvāk sasniegtu kopīgos mērķus.

Savukārt  piedaloties apaļā galda panelī: “Tilti starp Eiropu un Āziju: Kazahstānas loma jaunā Zīda ceļa sirdī”,  U. Reimanis norādīja, ka tāpat kā Kazahstāna sava ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ ir kļuvusi par Āzijas un Eiropas transporta savienojumu krustpunktu, arī Latvijas ģeogrāfiskais novietojums un modernais  transporta un loģistikas infrastruktūras piedāvājums ir loģiska jaunā Zīda ceļa sastāvdaļa.


Foto