News

T. Linkaits pārstāv sakaru, transporta un loģistikas intereses starptautiskā forumā Baltkrievijā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 1.-2.jūlijā darba vizītē apmeklēja Baltkrieviju, kur Minskā piedalījās starptautiski nozīmīgajā iniciatīvas Josla un ceļš forumā “Atvērtais parks ”Lielais akmens” – globālo iespēju piemērs”, kā arī tikās ar augsta līmeņa Baltkrievijas un Ķīnas Tautas Republikas amatpersonām un transporta nozares uzņēmējiem.

Vizītes ietvaros pirmdien, 1. jūlijā, Tālis Linkaits kopīgi ar Baltkrievijas Sakaru un informatizācijas ministru Konstantinu Šulganu parakstīja Latvijas un Baltkrievijas protokolu par sadarbību 694-790 MHz joslas atbrīvošanā no ciparu zemes apraides, lai nākotnē to izmantotu 5G jaunās paaudzes mobilo sakaru vajadzībām.

2. jūlijā T. Linkaits un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks U. Reimanis piedalījās starptautiskajā forumā “Atvērtais parks ”Lielais akmens” – globālo iespēju piemērs”. Tā ietvaros T. Linkaits piedalījās darba sesijās kopā ar Baltkrievijas transporta ministru Alekseju Avramenko, Vācijas Duisburgas ostas (Duisport) valdes priekšsēdētāju Eriku Stāke, Lietuvas Transporta un sakaru ministru Roku Masjuli u.c. augstām amatpersonām.

Uzstājoties starptautiskā foruma plenārsēdē ”Valstu dalība iniciatīvā “Josla un ceļš”: panākumi un perspektīvas”, T. Linkaits uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta turpināt sadarbību transporta un loģistikas sektorā starp valstīm, kas ir iesaistītas Joslas un ceļa iniciatīvas īstenošanā, kā arī piesaistīt investīcijas Latvijas ostās, modernizēt esošo infrastruktūru, paaugstināt konkurētspēju un multimodālā transporta koridora efektivitāti caur Latviju.

“Latvija ir ideāli piemērota sadarbībai ar valstīm, kurām nav savas izejas uz jūru, piešķirot multimodālos transporta risinājumus ar neierobežotu piekļuvi trim Latvijas jūras ostām: Rīga, Ventspils un Liepāja, galvenajiem kuģošanas maršrutiem. Tāpat spējam nodrošināt starptautisko un plašāko aviosatiksmi Baltijas valstīs, kā arī efektīvu autoceļu un dzelzceļa satiksmi visā Eirāzijas kontinentā,” uzsvēra T. Linkaits.

Satiksmes ministrs foruma dalībniekus informēja par Latvijas dalību, lomu un sasniegtajiem rezultātiem Eirāzijas kravu piegādes ķēdēs un infrastruktūras savienojamības projektu attīstību ar Baltkrieviju. Viņš akcentēja, ka konteinervilcieni Rīga-Minska un Rīga-Maskava, turpinot maršrutu uz austrumiem un dienvidiem, jau tagad ir nozīmīgs posms savienojumā ar Eirāzijas kontinenta rietumu daļu. Savukārt vērienīgā projekta “Rail Baltica” ietvaros ieplānotais loģistikas parks pie Salaspils, nākotnē nodrošinās ziemeļi – dienvidi un austrumi – rietumi kravu plūsmu sinerģiju un plašas preču izplatīšanas iespējas ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Skandināvijā un visā Ziemeļeiropas reģionā.

T. Linkaits uzrunā vērsa uzmanību uz sasniegumiem pēdējā gada laikā, kad aktīva darbība jau ir devusi būtiskus, reālus rezultātus. Tā katru gadu Latvijas ostās tiek apstrādāti vairāk nekā 66 milj. tonnu (2018. gadā) dažāda veida kravas, t.i., Latvijā tiek apstrādāta katra 6. tonna no visām Baltijas jūras reģionā pārvadājamām kravām. Vienlaikus Latvija – tāpat kā Baltkrievijas Republika, ir pilnībā integrēta plašā sliežu ceļa (1520 mm) daļa Eirāzijas kontinenta dzelzceļa tīklā un ietilpst visas Eiropas Savienības lielāko dzelzceļa pārvadātāju pieciniekā (49,3 miljoni tonnu 2018. gadā).

Satiksmes ministrs foruma dalībniekiem apliecināja, ka Latvija turpinās būt tikpat aktīva Joslas un ceļa iniciatīvas realizēšanā un Eirāzijas kontinenta savienojamības nodrošināšanā.

Foto no Baltkrievijas abu dienu vizītes šeit:
https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157709376543576

Pirms trim gadiem, 2016. gadā Latvija kļuva par pirmo valsti Baltijā un Ziemeļeiropā, kas pievienojās Joslas un ceļa iniciatīvai. Kopš tā laika Latvija piedāvā kompleksu pieeju divpusējās un daudzpusējās sadarbības attīstībai aviācijas, ostu, autoceļu un dzelzceļu, pasta un komunikāciju sakaru jomā ar Ķīnu un citām iniciatīvas valstīm.