News

Latvija piedāvā tranzīta iespējas un loģistikas risinājumus Vācijas kolēģiem

19. - 20.augustā Rīgā tikās Vācijas un Latvijas valdību pārstāvji un uzņēmēji, lai izvērtētu abu valstu loģistikas nozaru sadarbības paplašināšanas iespējas.

Vizītē Latvijā ieradās Vācijas valdības un uzņēmēju delegācija, kuru vadīja Vācijas Satiksmes un digitālās infrastruktūras ministrijas parlamentārais sekretārs, valdības kravu pārvadājumu un loģistikas nozares padomnieks Stefens Bilgers.

Vizītes laikā 19. augustā notika Vācijas un Latvijas loģistikas nozares uzņēmēju apaļā galda diskusija “Sadarbība un investīcijas perspektīvā”. Diskusijā, kurā bija pārstāvēti transporta un loģistikas nozares uzņēmumi un asociācijas, tās dalībnieki apmainījās viedokļiem par esošo situāciju, tās pozitīvajiem aspektiem un trūkumiem. Tāpat daudz laika tika veltīts nākotnes perspektīvu izvērtēšanai un apspriestas potenciālās investīcijas abpusēja izdevīguma veicināšanai.

Abu pušu pārstāvji augstu novērtēja šādas apaļā galda diskusijas rīkošanas nozīmi, izceļot iespēju veidot jaunus biznesa kontaktus.

20.augustā Satiksmes ministrijā S.Bilgers tikās ar  ministru Tāli Linkaitu. Amatpersonas pārrunāja transporta un digitālās infrastruktūras attīstības jautājumus, kā arī Vācijas prioritātes tās prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē (2020.g. 2.pusē).

Latvija ierindojas starp pirmrindniekiem vairākās jomās: gan e-komercijas, gan aviācijas, gan dzelzceļa pārvadājumos un loģistikas pakalpojumu sniegšanā, tā, prezentējot Latvijas tranzīta un loģistikas potenciālu Vācijas loģistikas uzņēmēju delegācijai, norādīja Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups.

Vācijas amatpersonas un uzņēmēju pārstāvji izmantoja iespēju un iztaujāja ministrijas amatpersonas par konkrētiem Latvijas tranzīta un loģistikas projektiem. Lielu interesi izpelnījās Rail Baltica projekts.

Vizītes ietvaros Vācijas Federatīvās Republikas Transporta un digitālās infrastruktūras parlamentārais valsts sekretārs Stefens Bilgers ar delegāciju tikās ar RB Rail vadību un apmeklēja Rīgas brīvostu.

Fotogrāfijas no pasākuma aplūkojamas šeit.